فعالیت بیش از ۲۷۰ غرفه صنایع دستی و گردشگری در نمایشگاه تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:
فعالیت بیش از ۲۷۰ غرفه صنایع دستی و گردشگری در نمایشگاه تبریز

🔸مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت بیش از ۲۷۰ غرفه صنایع دستی و گردشگری و از سراسر ایران در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز خبر داد.

🔻به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اعلام این خبر، گفت: نهمین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور هنرمندانی از سراسر کشور و فعالان بزرگ صنایع دستی ایران در تبریز برگزار می شود.

🔸وی افزود: در کنار این نمایشگاه، اولین دوره نمایشگاه گردشگری تبریز را نیز به منظور حمایت از فعالان حوزه گردشگری برگزار می کنیم.

🔸آبدار خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۱۰ غرفه صنایع دستی و ۶۰ غرفه گردشگری در این نمایشگاه حضور فعال دارند و از افزون بر ۴۰۰ فعال این دو حوزه میزبانی می کنیم.

🔸وی با اشاره به استقبال بالا از این نمایشگاه در بین هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی، عنوان کرد: در این نمایشگاه همیشه شاهد استقبال خوبی بودیم و امسال هم استقبال از سال های گذشته چه به لحاظ کمی و چه از نظر گستره جغرافیایی فعالیت شرکت کننده ها، بیشتر شده است.

🔸مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تاکید کرد: ملی بودن نمایشگاه باعث شده است که شاهد تنوع بسیار بالایی در صنایع دستی عرضه شده باشیم و انواع صنایع دستی علاوه بر معرفی در این نمایشگاه به فروش می رسند.

🔸آبدار در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: صنایع دستی علاوه بر اینکه جنبه اقتصادی دارد، فعالیت فرهنگی نیز محسوب می شود و همین موضوع، باعث چند بعدی شدن نمایشگاه شده است.

🔸وی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از هنرها و صنایع قدیمی توسط افراد علاقمند در بخش خصوصی احیا می شوند و سیاست های سازمان نیز بر حمایت از این افراد استوار است.

🔸آبدار با اشاره به حمایت های صورت گرفته در حوزه صنایع دستی، تصریح کرد: بر اساس سیاست های کلی حمایتی، تلاش می کنیم تا با معرفی هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی، این افراد از وام های کم بهره اختصاص یافته، بهره مند شوند.

🔸وی بازاریابی و برندسازی را یکی از مباحث اصلی در حوزه صنایع دستی عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه نیز بازاریابی جزو اهداف برگزاری است و تجربه ثابت کرده است، هنرمندانی که توانسته اند در حوزه بازاریابی و برندسازی فعالیت مناسبی داشته باشند، موفق تر هستند.

🔸آبدار در پایان گفت: نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری جذابیت های زیادی دارد و از عموم مردم دعوت می کنم که در این نمایشگاه حضور یافته و از تولیدات هنرمندان سراسر کشور بازدید کنند.

🔹گفتنی است، نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز تا ۱۵ تیر ۹۸ هر روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز در معرض دید، متخصصان، علاقمندان و عموم مردم خواهد بود.

انتهای پیام/
🆔 @eachtnews

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *