حضور پر نشاط هنرمندان صنایع دستی شهرستان «اهر» در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی «تبریز ۲۰۱۸ »

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر از حضور پر رنگ هنرمندان این شهرستان در قالب ۹ غرفه صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی تبریز ۲۰۱۸، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، “حسن باقرپور” در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ و غرفه صنایع دستی شهرستان اهر، در ارتباط با تولید و ترویج صنایع دستی سنتی و بومی این شهرستان، گفت: یکی از زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه، حمایت از هنرهای سنتی و دستی و ایجاد فضایی مناسب جهت فعالیت و گسترش هنرهای سنتی روستایی منطقه ارسباران است.

وی از مهمترین قابلیت‌های منطقه ارسباران و خصوصا شهرستان اهر در حوزه صنایع دستی را دست بافته های عشایری و روستایی از جمله ورنی عنوان کرد و افزود: شهرستان اهر با وجود ظرفیت های شاخص خود در حوزه صنایع دستی در رشته های ورنی، قلم زنی روی فلز، گره چینی چوب، معرق و منبت چوب و حجم سازی در ۹ غرفه به صورت ویژه در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ حضور یافته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر، با اشاره به برگزاری موفق “هفتمین جشنواره منطقه ای ورنی اهر” در سال گذشته ابراز امیدواری کرد تا با هم افزایی تمامی دستگاه ها در سال جاری شاهد برگزاری این جشنواره در سطح ملی باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *